Naděje Housing first

Po deseti letech opět doma

Po deseti letech opět doma

Petra vstoupila do našeho projektu Housing First na doporučení našeho terénního programu v Roudnici nad Labem, s nímž dlouhodobě spolupracovala. Žila v zahradní chatce se svými třemi psy, přičemž posledních deset let přebývala v různých podobách nevyhovujícího bydlení.

Těžký životní osud zanechal šrámy na jejím psychickém zdraví. Ve snaze ulevit si od duševní bolesti se uchylovala k sebepoškozování.

Náš projektový tým Housing First dokázal pro Petru najít vhodný byt, kde majitel toleruje psy, na něž je klientka velmi vázaná. Rovněž jsme pomohli vyřídit příspěvky na bydlení, které pokrývají náklady na nájem a energii.

Po zajištění stabilního bydlení jsme systematicky začali řešit další osobní problémy Petry s cílem stabilizovat její životní situaci. Úspěšně jsme se věnovali otázkám duševního zdraví a zaregistrovali ji u psychoterapeuta i psychiatra, kde absolvovala první konzultace.

Petra je šikovná v oblasti swapování a díky této formě výměnného obchodu si úspěšně zařídila svůj nový byt. Také se chystá navštívit naši dluhovou poradnu ve Štětí, abychom jí poskytli komplexní pomoc s řešením jejích finančních obtíží. Současně se zaměřujeme na hledání vhodného zaměstnání.

Jistota střechy nad hlavou pomůže každému soustředit se na to, co by chtěl změnit ve svém životě.

Sdílet: